Захист персональної інформації є важливою гарантією дотримання прав викривачів. Повідомити про корупцію можна анонімно або вказавши свої дані з дотриманням конфіденційності.
Поняття анонімності та конфіденційності мають важливі відмінності, які слід враховувати кожному, хто хоче здійснити повідомлення.
Конфіденційність викривача полягає в забороні розголошувати інформації про особу викривача, його близьких осіб або інших даних, які можуть їх ідентифікувати. Організація, до якої звернувся викривач з повідомленням про корупцію, зобов’язана забезпечити конфіденційність зазначених даних.
До конфіденційної інформації належать:
Викривачі корупції в Україні можуть отримувати винагороду за сприяння у розкритті корупційних злочинів. Ця норма діє з 1 січня 2020 року відповідно до ст. 53-7 Закону України «Про запобігання корупції»
Хто такий викривач?
Єдиний портал повідомлень викривачів (далі – Портал) – це інформаційно-комунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах».
Рік тому, 6 вересня 2023 року, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило Єдиний портал повідомлень викривачів (далі - Портал).